Tunézia muzulmán ország, iszlám ünnepekkel. A hét szent napja a péntek, bár a hivatalos szabadnap a vasárnap, ilyenkor zárva tartanak a szukok, az irodák és a bankok. A két legfontosabb ünnep az

Ramadán Tunéziában
és az Eid es- Saghir. Az előbbi arról emlékezetes, hogy ezen a napon Ábrahám hajlandó lett volna saját fiát Izsákot feláldozni. Az utóbbi a havi böjt, a ramadán végét jelzi. Az ünnepek rokonlátogatással és közös étkezésekkel töltik. A pontos időpontok évről évre változnak, hiszen holdnaptár szerint vannak kijelölve.
Tunéziában számos helyi ünnep van, amit főleg júliusban és augusztusban rendeznek. Ezek többsége helyi hagyományokhoz nyúlik vissza, manapság viszont inkább a turisták igényeit igyekeznek kielégíteni. A programokról a helyi turistainformációs irodákban kaphatunk tájékoztatást.
Április, Nabeul:
Narancsfesztivál, mely a narancsvirágzás időszakában kerül megrendezésre. Kulturális eseményei nem annyira helyiek, inkább a turisták szórakozási igényeit hivatott kielégíteni.
Május-június, El-Haouaria:
Sólyomünnep. Versenysorozatot rendeznek, melynek során sólymokat engednek szabadon, hogy foglyokat és fürjeket fogjanak. A Cap Bonon átvonuló sólymokat március, április körül fogják el, majd a helyiek betanítják őket a fesztiválra.

Sólyom ünnep
Június, Testour:
Malouf Zenei Fesztivál, a Nagymecset mögötti hatalmas kávéházban tartják, ahol andalúz népzenét játszanak.
Július,augusztus, Sousse:
Színházi és zenei fesztivál. Francia és arab nyelven mutatnak be zenei és színházi előadásokat George Sebastian görög színházutánzatában.

Színházi fesztivál, Sousse
Július, augusztus, Dougga:
Színházi fesztivál klasszikus francia darabokkal.

Nemzetközi koncert-fesztivál, Douga
Július, augusztus, Hammamet:
Nemzetközi kulturális fesztivál, zenés és drámai előadások francia és arab nyelven.
Július, augusztus, Karthágó:
Nemzetközi kulturális fesztivál. Tunézia legnagyobb kulturális fesztiválja. A filmvetítéseknek, táncművészeti, színházi és zenei előadásoknak a helyreállított karthágói római kori színház ad helyet. Az előadások többsége francia nyelvű. Jegyek a római színháznál kaphatók.
Július, augusztus, Djerba:
Kétévente (páratlan években) folklórfesztivál.
Július, augusztus, Tabarka:
Nemzetközi kulturális fesztivál több száz tanuló részvételével. Esténként eszmecseréken, szemléken, művészeti és zenei programokon vehetnek részt az érdeklődők.
Július, augusztus, Gabés:
Sidi Boulbaba Fesztivál kultúrális és folklórrendezvényekkel. Az esemény Mohamed próféta borbélyáról kapta a nevét.
Augusztus, Monastir:
Színházi és költészeti fesztivál, főként francia nyelvű előadásokkal.
November, Karthágó:
Nemzetközi filmfesztivál, melyen arab és afrikai filmeket mutatnak be. A páratlan években megrendezett esemény egész novemberben megtölti a tuniszi mozikat. A műsort francia nyelvű napilapok is közlik.
November, Kebili:
Datolyaünnep
December, január, Tozeour:
Folklór fesztivál teveversenyekkel és beduin műsorokkal.
December, január, Douz:
Nemzetközi Szahara Fesztivál, amelyen olyan különlegességet láthatunk, mint teveverseny, sivatagi hoki vagy agárverseny. Zenei, költészeti és énekes előadások is színesítik a műsort.
Munkaszüneti napok Tunéziában
- január 1.: Újév
- március 20.: a függetlenség ünnepe
- március 21.: a fiatalok napja
- április 9:: a mártírok napja
- május 1.: a munka nemzetközi ünnepe
- július 25.: a köztársaság ünnepe
- augusztus 13.: nőnap
Legfőbb vallási esemény a ramadán. A vallási ünnepeket a holdnaptár szerinti időpontban tartják, ami azt jelenti, hogy minden évben 11 nappal korábbra tolódnak.