Az épület egyike azoknak a palotáknak, melyet a XVIII. században a Husszeinita uralkodók építettek, akik az építkezés színhelyéül a régi medinával szembeni félreeső dombot jelölték ki.
A medinát temetkezési helyként használták – a Tourbet el-Bey mauzóleumot az azonos nevű utcában találjuk meg. Tunézia nemzeti múzeuma, a Musée du Bardo az ország régészeti kincseit vonultatja fel.
Legtöbben mozaikgyűjteménye miatt látogatják meg. A világ legnagyobb mozaikgyűjteményének darabjai a római időkből származnak.
A múzeum földszintjén a római és pun időkből származó szarkofágokat és szobrokat tekinthetünk meg. Az “A” teremben Baal Hamonnak, a punok főistenének I. századi égetett agyagszobrát láthatjuk, különleges tollas fejdíszben.
Az V. teremben a múzsák szarkofágjai, a VIII. teremben pedig két hatalmas kar található, melyek Jupiter-szobor részei voltak. A szobor lábai a múzeum emeletén láthatók, amelyek a Sousse-ból származó leletegyüttes elemei. A földszint kiállítási tárgyai közül a Perszeuszt és Andromédát tengeri szörnyekkel ábrázoló i.sz. III. századi mozaikja egyedülálló darabja a gyűjteménynek.
A múzeum emeletén található az Arab Múzeum, mely arab kalligráfiákat és kardokat mutat be. Legfőbb látványossága a mozaikkal borított üvegtetős épület, melyet aprólékosan kidolgozott fa- és gipszmunkák díszítenek. A lépcső felfelé haladva még több mozaik tárul elénk. A legtöbb mozaik római témákat dolgoz fel, gyakoriak tengert, isteneket és vadászatot ábrázoló alkotások.
A Hadrumete Teremben találhatók a i.e. IV. századi lakóház-építészetet bemutató mozaikok. Az egyik jeleneten egy földbirtokost és feleségét látjuk, amint földükön üldögélnek. A XV. terem falán található mozaik Vergiliust és történetírás múzsáját Kliót ábrázolja. A kis méretű mozaikot Tunézia leghíresebb mozaikjának tartják.
A múzeum legfelső szintjén ókori edényekből és bronztárgyakból láthatunk kiállítást.
Nyitvatartás: Kedd- vasárnap (télen 9.30-16.30, nyáron 9.00-17.00)
Belépődíjat és fotózási díjat kell fizetni. Vaku és fotóállvány használata tilos.
A múzeum nem akadálymenetesített.
Honlap: http://www.bardomuseum.tn/
GPS(Google Maps): Térkép